Óvoda

A nagyrécsei óvoda története.

Az első rész az 1952-től 1984-ig terjedő időszak, amiről Góczán Ferencné készített összefoglalót 1984-ben. Az eredeti dokumentumot az alábbi helyről leht elolvasni, vagy letölteni:

Az óvoda története 1984-ig

Az 1984. esztendő új korszak kezdetét jelentette az óvoda életében. Erről Medvenics Lászlóné készítette az alábbi beszámolót,

amit ide kattintva olvashat

Óvodánk mai életének bemutatása

Óvodánk épülete a PANNONHÁT TÁJPARK részét képező kastélyparkban helyezkedik el, nagyon szép környezetben.  Fákkal övezett, árnyékos, füves játszóudvara hívogató a gyermekek számára, sok udvari játéktevékenységre van lehetőség: homokozás, csúszdázás, aszfaltkrétázás, kerékpározás, nyáron felfújható medencében pecázás, stb.

Óvodánk 2 csoporttal működik. Csoportszobáink tágasak, hangulatosak, jól felszereltek, tornaszobánk eszközei sokféle mozgáslehetőséget biztosítanak. Dolgozóink gyermekszerető, gyermeki személyiséget tiszteletben tartó, elfogadó és együttműködő óvónők és dajkák, akik a gyermekek egészséges fejlődését, jó közérzetét, biztonságát fontosnak tartják.

Óvodai programunk is helyi sajátosságainkra: természeti- környezeti megfigyelésekre, élményekre és a hagyományok ápolására épül. Célunk a gyermekek érdeklődésének felkeltése a természet szépségei iránt, közvetlen megfigyelések útján tapasztalatok szerzése, ezáltal személyiségük fejlesztése. Lehetőségünk van folyamatosan figyelemmel kísérni a növények, fák, bokrok fejlődését, mezei munkákat, megfigyelni a munkagépeket. Közvetlen közelről tanulmányozhatjuk a bogarak, madarak életét. Rendszeres sétáink alkalmával megfigyeljük a ház körül élő állatokat, ellátogatunk a helyi lovardába, kutyapanzióba, baromfitelepre.

A nevelési év során egyéb kiegészítő szolgáltatás igénybevételére is van lehetőség:

• színházlátogatás
  • angol nyelvoktatás
  • hitoktatás

Gyermekprogramjaink szervezésében és lebonyolításában a szülők aktív segítségére mindenkor számíthatunk. Kiválóan segítőkész az együttműködés az óvoda és a szülők közössége között. Igyekszünk közösen gondolkodva megoldani a felmerülő problémákat és együtt örülünk az elért sikereknek, eredményeknek.

Nagyon kedvelt közös program a családi délután, ahol az óvoda udvarán gyermekek és szülők együtt vesznek részt versenyjátékokban, szalonnasütés, tombolasorsolás, zenehallgatás, udvari játékok színesítik a rendezvényt.

Minden évben részt veszünk óvodásainkkal a faluban szervezett óvodán kívüli rendezvényeken, hagyományőrző programokon:

• szüreti felvonulás
  • szépkorúak köszöntése
  • falunap

Az óvoda dolgozói, annak fennállása óta:

Óvónők:
Magyar Ferencné 1996 – 2004
Kovács Vincéné 2006 – 2008
Gelsei Gáborné 2008 –

Hírek: A már hagyománnyá vált családi napot kellemes nyári időben rendezte meg a nagyrécsei óvoda 2011. május 27-én.

Képes beszámoló a családi napról itt!